Табела накит прстен злато сребро YAG ласер заварување машина 100W 200W 300W 400W

Краток опис:


 • ФОБ референтна цена опсег USD: 2000-5000
 • Број на моделот: LXW-200 / 300W
 • Водач Време: 3 работни дена
 • Рок на плаќање: T / T, Alibaba трговија осигурување, Запад Унија; Payple, L / C.
 • Машина големина: 970mm * 600mm * 740mm (L * W * H)
 • Машина Тежина: 100 килограми
 • Бренд: LXSHOW
 • Гаранција: 2 години
 • Испорака: До морето / Од воздух / По земја
 • детали за производот

  машина Наведете

  Примена и примероци

  карактер

  машински делови

  технологија Параметар

  Информации за претпријатието

  топла производи

  DFD (3)

  weldeing машина за накит / стоматолошки ласерски е специјално за накит ласерско заварување на производот, главно се користи во злато, бронза, од нерѓосувачки челик и сребрен накит на дупката и на самото место заварување blisters.This ласерско заварување машина е широко се користи во накит, стоматолошки, Маркетинг поле знак, изгледите на пазарот е добро.

  DFD (2)

  1.Jewelry ласерски заварувач е висока прецизност (0.1-2mm големина место) заварување methold и ласерски зрак е многу тенка.
  2.Laser е брз, фреквенција 20Hz може да се постигне.
  3. накит, очила рамка, мувла, стоматолошки забите треба ласерско заварување начин кој има убава заварување зглобовите.
  4.Jewelry ласерско заварување машина е широко се користат во сите видови на метали како злато, sillver, бронза, aluminum.steel и титаниум!
  5.Laser заварување е нов производ, купување на овој производ може да ви помогне да победи напредна чистење пазарот!
  6.We производство напојување што имаат голема предност во цени и по продажба на услуги.
  7.Engineer врата до врата.

  DFD (1)

  Име на производ

  Евтини 200W Преносни Мини место Злато Сребро Накит ласерско заварување МашинскоФабрика Цена

  Модел број

  LXW150

  LXW200

  ласерски Извор

  Nd: YAG

  ласерски Бранова должина

  1064nm

  Номинална моќност

  150W

  200W

  ласерски енергија

  80J

  100J

  пулсот ширина

  ≤20ms

  срцевата фреквенција

  ≤50Hz

  зрак Дијаметар

  0.1-3.0mm

  Напојување

  220V ± 10% / 50Hz и 60Hz компатибилен

  систем за набљудување

  микроскоп 10х

  Комората Осветлување

  LED светилки круг

  параметри меморирање

  10 групи

  сигнализација заштита

  алармирање проток

  Приказ на јазик

  Кинески / англиски

  Шилд снабдувањето со гас

  Една линија (Аргон)

  Систем за ладење

  чилер

  Потрошувачка на енергија

  6.5 KW

  7.5 KW

  Заварување комора Димензии

  340mm * 540mm * 180mm (L * W * H)

  Димензии на машината

  Заварчик: 850mm * 500mm * 600mm (L * W * H)

  Chiller: 430 * 370 * 585mm (L * W * H)

  Вклучување на животна средина

  5 ℃ -30 ℃, 5% -75% влажност

  Нето маса

  90 килограми

  dfs (1)

  b4effdf1 3568cac51 2d17ca401
  Ласерски машина за заварување метални нерѓосувачки челик Табела накит прстен злато сребро машина за печатење со YAG ласер заварување Desktop евтини Кина накит машина ласерско заварување

  Види повеќе >>>>>


  КОНТАКТ >>>>>


  2316

  Кликнете тука Контакт За Бесплатен примерок


 • Тема:
 • Следно:

 • DFD (3)

  weldeing машина за накит / стоматолошки ласерски е специјално за накит ласерско заварување на производот, главно се користи во злато, бронза, од нерѓосувачки челик и сребрен накит на дупката и на самото место заварување blisters.This ласерско заварување машина е широко се користи во накит, стоматолошки, Маркетинг поле знак, изгледите на пазарот е добро.

  DFD (2)

  1.Jewelry ласерски заварувач е висока прецизност (0.1-2mm големина место) заварување methold и ласерски зрак е многу тенка.
  2.Laser е брз, фреквенција 20Hz може да се постигне.
  3. накит, очила рамка, мувла, стоматолошки забите треба ласерско заварување начин кој има убава заварување зглобовите.
  4.Jewelry ласерско заварување машина е широко се користат во сите видови на метали како злато, sillver, бронза, aluminum.steel и титаниум!
  5.Laser заварување е нов производ, купување на овој производ може да ви помогне да победи напредна чистење пазарот!
  6.We производство напојување што имаат голема предност во цени и по продажба на услуги.
  7.Engineer врата до врата.

  DFD (1)

  Име на производ

  Евтини 200W Преносни Мини место Злато Сребро накит ласерско заварување Машинско Фабрика Цена

  Модел број

  LXW150

  LXW200

  ласерски Извор

  Nd: YAG

  ласерски Бранова должина

  1064nm

  Номинална моќност

  150W

  200W

  ласерски енергија

  80J

  100J

  пулсот ширина

  ≤20ms

  срцевата фреквенција

  ≤50Hz

  зрак Дијаметар

  0.1-3.0mm

  Напојување

  220V ± 10% / 50Hz и 60Hz компатибилен

  систем за набљудување

  микроскоп 10х

  Комората Осветлување

  LED светилки круг

  параметри меморирање

  10 групи

  сигнализација заштита

  алармирање проток

  Приказ на јазик

  Кинески / англиски

  Шилд снабдувањето со гас

  Една линија (Аргон)

  Систем за ладење

  чилер

  Потрошувачка на енергија

  6.5 KW

  7.5 KW

  Заварување комора Димензии

  340mm * 540mm * 180mm (L * W * H)

  Димензии на машината

  Заварчик: 850mm * 500mm * 600mm (L * W * H)

  Chiller: 430 * 370 * 585mm (L * W * H)

  Вклучување на животна средина

  5 ℃ -30 ℃, 5% -75% влажност

  Нето маса

  90 килограми

  dfs (1)

  b4effdf1 3568cac51 2d17ca401
  Ласерски машина за заварување метални нерѓосувачки челик Табела накит прстен злато сребро машина за печатење со YAG ласер заварување Desktop евтини Кина накит машина ласерско заварување

  Види повеќе >>>>>


   

  КОНТАКТ >>>>>


  2316

  Кликнете тука Контакт За Бесплатен примерок