Кликнете за да го видите видеото

за lxshow

Ласерот Jinan Lingxiu, е основан во јули 2004 година, поседува повеќе од 500 квадратни метри истражувачки и канцелариски простор, повеќе од 32000 квадратни метри фабрика. Сите машини, ја поминаа автентикацијата на Европската унија CE, американскиот FDA сертификат и се сертифицирани за ISO 9001. Производи се продаваат во САД, Канада, Австралија, Европа, Југоисточна Азија, Африка итн., повеќе од 120 земји и области и обезбедуваат OEM услуга за повеќе од 30 производители.Нашите производи вклучуваат секаков вид машина за ласерско сечење 1.Влакна/Ласерско обележување/заварување/СО2 ласерско гравирање/чистење.2.Машина за сечење со вибрирачки нож.3. Плазма машина за сечење и така натаму.

Гледај Повеќе
Зоштоизберете нас

Зошто да не одберете нас

 • Соработувавме со снабдувачот на познатиот бренд низ целиот свет
  Соработувавме со снабдувачот на познатиот бренд низ целиот свет
 • Строга контрола и управување.
  Строга контрола и управување.
 • Упатство за употреба/ЦД/Онлајн услуга/Бесплатна обука во фабрика/Обука кај клиентите
  Упатство за употреба/ЦД/Онлајн услуга/Бесплатна обука во фабрика/Обука кај клиентите
 • Произведени над 5000 комплети/годишно. Ќе даваме професионална и навремена услуга за секоја нарачка.
  Произведени над 5000 комплети/годишно. Ќе даваме професионална и навремена услуга за секоја нарачка.
 • Зошто да не одберете нас

  Производи со топла продажба

  Нашите производи

  Апликација и видео

  Производи Прикажи

  Прилагодена опрема

  Апликација и видео

  Производи Прикажи

  Прилагодена опрема

  Чест и сертификат

  Пофалби на клиентите

  Пакување и транспорт

  • f2104341
  • 9aa34ddf
  • 117b1882
  • 04f7b1a5
  • 2a83bdb1
  • dgdffg (1)
  • dgdffg (2)
  • dgdffg (3)
  • dgdffg (4)
  • dgdffg (5)
  • dfgd
  • sdfs (1)
  • sdfs (2)
  • sdfs (3)
  • dfg
  Ништо не го надминува гледањето на крајниот резултат лично.Погледнете дали ласерската машина LXSHOW е соодветна за вас со добивање брошура со примероци изгравирани со ласер.
  ИСТРАЖУВАЈ СЕГА Добијте бесплатна брошура и примероци

  Посета на клиент

  Тим на компанијата

  • 1
  • 20
  • 19
  • 18
  • 17
  • 16
  • 15
  • 14
  • 13
  • 12
  • 11
  • 10
  • 9
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2

  НАЈКОРИСНИ ЧПП

  • Како за гаранција?

   Машината со главните делови (со исклучок на потрошниот материјал) ќе се смени бесплатно (некои делови ќе се одржуваат) доколку има некаков проблем за време на гарантниот период.
   1. Ласерска машина за сечење влакна: 3 години гаранција за квалитет.
   2.Машина за сечење со вибрирачки нож: 2 години гаранција за квалитет.
   3. Плазма машина за сечење: 2 години гаранција за квалитет.
   4. Ласерска машина за обележување: 3 години гаранција за квалитет.
   5. Ласерска машина за заварување: 2 години гаранција за квалитет.
   6. Плазма машина за сечење: 2 години гаранција за квалитет
  • Не знам кој е погоден за мене?

   Те молам кажи ми го твоето
   1. Машина за ласерско сечење влакна:
   1) Максимална големина на работа: изберете најсоодветен модел.
   2) Материјали и дебелина на сечење: Моќта на ласерскиот генератор.
   3) Деловни индустрии: Ние продаваме многу и даваме совети за оваа деловна линија.
   2. Машина за сечење со вибрирачки нож:
   1) Максимална големина на работа: изберете најсоодветен модел.
   2) Материјали: изберете најсоодветен секач за ножеви.
   3) Дебелина на сечење: Моќта на секачот за нож
   4) Ефект на примерок за сечење: потврдете дека ножот е повторно погоден и дали се потребни CCD или други изборни делови или не.
   5) Деловни индустрии: Ние продаваме многу и даваме совети за оваа деловна линија.
   3. Плазма машина за сечење:
   1) Максимална големина на работа: изберете најсоодветен модел.
   2) Материјали и дебелина на сечење:: изберете најпогодна моќност.
   4. Ласерска машина за обележување:
   1) Максимална големина на работа: Можеме да работиме со големина од 110 * 100 mm ----- 300 mm * 300 mm.
   2) Материјали и ефект на обележување: ќе провериме дали нашата машина е погодна за вас или не и ќе избереме најсоодветна моќност и опционални делови.
   5. Ласерска машина за заварување:
   1) Вашите производи и материјали на производи
   2) Длабочина на заварување
   3) растојание помеѓу прстите на заварот
   4) Деловни индустрии: Ние продаваме многу и даваме совети за оваа деловна линија.
   6.Ласерско чистење машина
   1) вашите материјали
   2) каква нечистотија
   3) дебелината на вашата нечистотија
  • Услови на плаќање?

   Alibaba трговско осигурување/TT/West Union/Payple/LC/Cash и така натаму.
  • Дали имате CE документ и други документи за царинење?

   Да, имаме Оригинал.Најпрво ќе ви покажеме и А после пратката ќе ви дадеме CE/Список за пакување/Комерцијална фактура/Договор за продажба за царинење.
  • Не знам како да користам откако ќе добијам Или имам проблем при употреба, како да направам?


   1) Имаме детално упатство за употреба со слики и ЦД, можете да научите чекор по чекор. И нашето упатство за корисник ажурирање секој месец за вашето лесно учење доколку има некакво ажурирање на машината.
   2) Ако имате било каков проблем за време на употребата, потребен ви е нашиот техничар да процени Проблемот на друго место ќе биде решен од нас.Можеме да обезбедиме тимски прегледувач /Whatsapp/Email/Телефон/Скајп со камера додека не се завршат сите ваши проблеми. Можеме да обезбедиме и услуга на врата ако ви треба.
  • Време на испорака


   1.Влакна ласерска машина за сечење: Општа конфигурација:15 дена.Прилагодено: 15-25 работни дена.
   2.Машина за сечење со вибрирачки нож: Општа конфигурација:7 дена.Прилагодено: 7-12 работни дена.
   3. Плазма машина за сечење: Општа конфигурација: 5 дена.Прилагодено: 5-7 работни дена.
   4.Машина за означување со ласер: Општа конфигурација:3 дена.Прилагодено: 5-7 работни дена.
   5. дена Ласерско заварување машина: Општа конфигурација: 3 дена.Прилагодено: 5-7 работни дена.
   6. Ласерска машина за чистење: 5-10 работни дена.

   НАЈКОРИСНИ водичи за употреба

   • Вибрирачки секач за ножеви
    Вибрирачки секач за ножеви
   • Обработка на ласерско обележување
    Обработка на ласерско обележување
   • Ласерска машина за сечење влакна
    Ласерска машина за сечење влакна
   • Ласерска машина за заварување
    Ласерска машина за заварување
   Гледај Повеќе